Косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви биде како на орел: Три лажици дневно од овој еликсир и ќе се случи чудо!

Loading...

Многумина од нас имаат проблеми со косата, а и ослабен вид. Природата ни  нуди решение и  за овој проблем. Се што  треба е да ја земете оваа смеса полна  здрави  намирници  и  ќе го  подобрите видот, а и  здравјето на косата.По само неколку  дена ќе почувствувате  подобрување. За подготовка ќе ви  бидат потребни повеќе состојки.
Состојки:
200гр ленено масло
4 лимони
Килограм мед
3 мали чешниња лук
Подготовка:
Исчистете го лукот и  ставете го  во  блендер со  4 лимони и направете добра смеса. Во смесата додадете го лененото масло, медот и  мешајте. Добиената смеса префрлете ја во  тегла, добро затворете и ставете ја во  ладилник.
Конзумирајте по една лажица половина час пред јадењето, но задолжително  користете дрвена лажица. Потребно  е да земате по три лажици  дневно, пред оброк, а ова смеса ќе го подобри вашето здравје и ќе делува превентивно  на многу заболувања.По само неколку  дена ќе почувствувате  подобрување. За подготовка ќе ви  бидат потребни повеќе состојки.
Состојки:

loading...