Кралицата Елизабета II е болна

Loading...

Кралицата Елизабета II ја откажа посетата на Велс  откако имала стомачни тегоби односно бактерија во стомакот. Кралицата која е во својата  86 година според сомневањата има гастроентеритис, па затоа ги откажа сите свои јавни настапи. Имено, таа требало да се појави во чест на војници на денот на Свети Давид, кој е познат празник во земјата, но таа го откажа настапот и остана во Англија. Во соопштението за јавноста стои дека kралицата нема да го  посети Велс затоа што се соочува со симптоми на гастроентеритис.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Кралицата Елизабета II ја откажа посетата на Велс  откако имала стомачни тегоби односно бактерија во стомакот. Кр

loading...