Кралицата Елизабета Втора во посетa на повредените во Манчестер

Loading...

Кралицата Елизабета Втора денеска ги посети повредените од терористичкиот напад во Манчестер во Детската клиника во Манчестер.Како што пишуваат британските медиуми, таа разговарала со дел од пациентите во болницата во која се лекуваат вкупно 14 деца кои беа повредени во нападот.
Кралицата им се заблагодарила на вработените кои неуморно работеле за да им ги спасат животите на децата по нападот.

Како што пишуваат британските медиуми, таа разговарала со дел од пациентите во болницата во која се лекуваат вкупно 14 деца кои беа повредени во на

loading...