КРАЛОТ НА ИНСТАГРАМ ПРЕЖИВЕАЛ ДВА СРЦЕВИ УДАРИ ПО 4 ДЕНА ОРГИИ

Loading...

Дaн Билзеријан (36), кралот на Инстаграм, милионер, самопрокламиран сексуален филантроп, син на шпекулант од Волстрит и професионален покераш, живее живот на кој му завидуваат многу негови следачи на социјалните мрежи. Сепак, во неодамнешно интервју признал дека таков живот доаѓа со висока цена.Дан потврдил дека целодневното консумирање огромни количини дрога и алкохол во никој случај не се добри за здравјето, признавајќи дека двапати само што не завршил трагично.
Човекот што редовно се фотографира со Плејбој-зајачици и разголени дами, открил дека во една пригода по четири дена оргии, пијанчење и дрогирање, бил пренесен во болница во критична состојба.
Во тоа време имал 25 години a неговото заминување на скијање, необјасниво завршило во Лас Вегас. За четири дена тој земал шестпати повеќе од препорачаната доза вијагра, внел во организмот голема количина кокаин и на сето тоа додал алкохол.
Прво што почувствувал биле болки во рамената, што одлучил да ги ублажи со склекови. Меѓутоа, болката не само што не се намалила, туку станувала сè посилна, а Дан сè потешко дишел па сфатил дека можеби е време да отиде во болница. Во болницата лекарот му дијагностицирал срцев удар и му го спасил животот, а веќе следниот ден Дан доживеал нов срцев удар, кој исто така го преживеал.
Додека лежел во болница, пред неговата мајка, татко и девојка морал да биде искрен и да признае што консумирал. Дан тврдел дека лекарот што го лекувал бил Конрад Мареј, кој беше обвинет за смртта на Мајкл Џексон.
Но, овој медицински проблем не го спречил Дан подоцна да продолжи со истиот начин на живот и престанал да ги зема лековите што му биле препишани како доживотна терапија. Лекарите наводно му рекле дека неговото срце е во ред и дека она што му се случило е поради наркотиците што ги земал. Поради неговиот начин на живот, тој наводно има преживеано уште еден срцев удар пред да наполни 32. години.Дан потврдил дека целодневното консумирање огромни количини дрога и алкохол во никој случај не се добри за здравјето, признавајќи дека двапати само

loading...