Кралска САБОТАЖА: Како Камила водеше тајна кампања против Кејт Мидлтон

Loading...

Кога 68-годишната Паркер Баулс ја запозна сега веќе 34-годишната Мидлтон, која тогаш беше девојка на принцот Вилијам за време на студирањето на Универзитетот Сент Ендјус, изјави дека „и обрнува особено внимание“ на идната војвотка. Кејт наводно била поласкана бидејќи Камила ја доживеала како „втора мајка“.Но, под површината Паркер Баулс правела планови за нејзиниот иден посинок да избере попрефинета невеста. „Таа даваше се од себе за Вилијам да избере аристократка“, изјавува изворот од кралската фамилија.
Освен просечниот социјален статус на Мидлтон, Камила наводно се бунела и за навиката на Кејт да пуши, како и нејзиниот непристоен стил на облекување.
Што се однесува до карактерот, Камила ја опишала како „симпатична, но мрачна особа“. Изворот додава: „Сепак, очекувано е Камила да ги каже тие работи бидејќи е сноб“.
Еве која е вистинската причина за саботажата
„Камила не можеше да поднесе друга жена да биде во центарот на вниманието, а посебно некоја што е поубава и помлада од неа“, вели изворот.
Таа дури и успеала да го убеди принцот Вилијам да раскине со Кејт, со која тогаш биле во 6-годишна врска, но тие подоцна се смириле.
Таа исто така имаше и голем удел во објавувањето на скандалот за чичкото на Кејт, кој наводно е обвинет за злоупотреба на кокаин, за што Камела ургирала директно кај сопругот: принцот Чарлс.
Сепак, Паркер Баулс не успеа во намерата да ја исфрли војвотката од сликата, па таа и принцот Вилијам се оженија, и свадбата беше споредувана со бајка. Тие сега имаат две деца: двегодишниот принц Џорџ, и 11-месечната принцеза Шарлот.
Но, под површината Паркер Баулс правела планови за нејзиниот иден посинок да избе

loading...