Кражба на пиштол од стан во Скопје

Непознат сторител викендов украл пиштол „ХС“ и еден празен оквир од стан на ул.„Жил Верн“ во Скопје.Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 18:35 часот В.П. од Скопје пријавил во полициската станица Кисела Вода дека на 15, односно 16 април непознат сторител извршил кражба во неговиот стан, при што бил одземен пиштол „ХС“ и еден празен оквир.
Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 18:35 часот В.П. од Скопје пријавил во полициската станица Кисела Вода дека на 15, односно

Loading...