Крема против стареење на кожата: Рецепт стар 2000 години!

Loading...

Не морате да трошите големи суми на пари и да купувате препарати за нега на кожата. Можете сами да си направите ефикасна крема од природни состојки, по грчка рецепта стара 2000 години.Потребно е: лажица органски мед, 8 лажици восок од пчели, 200 мл бадемово масло, пола лажица воида од ружи.
Подготовка: на тивок оган стопете ги медот, восокот и бадемовото масло. Кога се добро ќе се стопи, тргнете ја смесата од рингла и оставете да се олади, но не целосно. Водата од ружи додадете ја во топлата вода, капка по капка и непрестано межајте.
Кога лосионот ќе биде добро промешан, ставете го во стаклена тегла, која ќе ја затворите кога препаратот целосно ќе се олади.Потребно е: лажица органски мед, 8 лажици восок од пчели, 200 мл бадемово масло, пола лажица воида од ружи.
Подготовка: на тивок оган стопе

loading...
Loading...