Кристијано Роналдо тајно се оженил?!

Loading...

Роналдо во понеделникот во Цирих ја доби златната топка за најдобар фудбалер, а во емотивниот говор по примањето на наградата, тој ја нарече својата долгогодишна девојка Ирина Шајк сопруга, а тоа веднаш ги покрена гласините.„Многу им благодарам на сите мои соиграчи, но и на луѓето од мојот приватен живот- мојата сопруга, мојата мајка и син“, изјави фудбалерот со солзи во очите.
Британскиот “Мирор“ тврди дека двојката се венчале во тајност и тоа е причината што Роналдо во говорот и подоцна вечерта Ирина ја ословувал како сопруга.„Многу им благодарам на сите мои соиграчи, но и на луѓето од мојот приватен живот- мојата сопруга, мојата мајка и син“, изјави фудбалер

loading...
Loading...