Крв на сите страни: Маж се разнесе со рачна бомба!

Доцна синоќа, на Баново Брдо во Белград, Г.И. (42) се разнесе со рачна бомба. Мажот бил жив уште неколку минути по експлозијата.Очевидци тврдат дека тој се приближил до едно дрво пред да ја активира бомбата, со цел да спречи шрапнелите да не повредат некого во околината, а експлозијата го отфрлила неколку метри во далечина.
Полицијата извршила увид.
Мотивот за самоубиството сѐ уште е непознат.Очевидци тврдат дека тој се приближил до едно дрво пред да ја активира бомбата, со цел да спречи шрапнелите да не повредат некого во околината, а е

Пронајдете не на следниве мрежи: