КРВАВА ДРАМА: Манијак со секира влета во воз и повреди повеќе од 20 патници!

Повеќе од дваесет лица се повредени во Германија, откако непознат маж вечерва влегол во воз со секира и почнал да напаѓа, јавува „Би-Би-Си“.Имаше полициска акција, а хеликоптерите кружеа над квартот Хајдингсфелд во Вирцбург, јужна Германија.
Според локалните медиуми, повредени се 21 лице, а напаѓачот наводно е застрелан.
Германската новинска агенција ДПА јавува дека меѓу повредените има неколку лица кои се воживотна опасност.
Мотивите за нападот не се јасни, а пругата меѓу Вирцбург-Хајдингсфелд и Оксенфурт е блокирана.Имаше полициска акција, а хеликоптерите кружеа над квартот Хајдингсфелд во Вирцбург, јужна Германија.
Според локалните медиуми, повредени с

Пронајдете не на следниве мрежи: