Лавот го палат комплименти, Рибите и Раковите многу нежности

Loading...

Овенот сака да слушне љубовна изјава на уво, Лавот сака кога му делите комплименти, а класичното романтично сценарио му одговара на Ракот и на Рибите.Овен
Овенот сака страсни шепотења. Малку се агресивни и ориентирани на акција, а импулсивните и страсните личности ги возбудуваат. Сакаат дискусии и ќе ги освоите со директна изјава.
Бик
Бикот е хедониста, а сака бакнежи во врат и заведување со храна. Бикот нема да му одолее на традиционалното „пуштање“. Изненадете ги со чаша добро вино.
Близнаци
Близнаците љубовната игра најмногу ги возбудува. Топло-ладно игрите, драматични пресврти и возбудливи расправи се афродизијак за нив. Сакаат малку нападни и доминантни партнери, а сон им е покрај себе да имаат некој кој сите други го сакаат.
Повеќе на следниот ЛИНК Овен
Овенот сака страсни шепотења. Малку се агресивни и ориентирани на акција, а импулсивните и страсните личности ги возб

loading...
Loading...