Распоредувањето на единица за Брзи Интервенции – Лавови во 2001 година во Тетовскиот регион

Loading...

Распоредувањето на единица за Брзи Интервенции – Лавови во 2001 година во Тетовскиот регион. Овој ексклузивен материјал е откриен случајно 15тина години подоцна. Служи како сведоштво за тоа дека во таа година во Македонија се одвиваше конфликт од сериозни размери и конфликт кој трајно ја смени Македонија.

Gepostet von Filip T. Petrovski am Montag, 24. Dezember 2018

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...