Лазаров најдобар стрелец во досегашниот дел од Мундијалот

Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометното Светско првенство во Франција.
 Македонскиот капитен во досега одиграните 5 натпревари постигна 44 гола, со реализација од 65 проценти.
Во првата фаза од Мундијалот Лазаров забележа и 23 асистенции со кои се наоѓа меѓу најдобрите 10.Македонскиот капитен во досега одиграните 5 натпревари постигна 44 гола, со реализација од 65 проценти.
Во првата фаза од Мундијалот Лазаро

Пронајдете не на следниве мрежи: