Лек кој ќе ве исполни со ЕНЕРГИЈА!

Loading...

Доколку сакате да „пукате“ од здравје доволно е да го направите овој еликсир.Оваа витаминска бомба која ќе ви даде енергија е идеалното решение за вас.
Потребни состојки:
200 мл мед200 гр ореви200 гр суво грозје200 мл сок од моркови200 мл сок од цвекло2 лимони
Начин на подготовка: 
Измијте ги лимоните, пресечете ги на половина и од секоја половина извадете ги семките. Сомелете ги лимоните заедно со кората, освен ако лимонот е прскан, а потоа масата ставете ја во стаклена тегла од еден литар. Додајте мед, сок од цвекло и морков и се добро измешајте. Потоа додајте ги мелените или ситно сецкани ореви и суво грозје и повторно измешајте. Подготвената смеса чувајте ја во тегла во фрижидер.
Земајте по една лажица од оваа смеса пред секој оброк, три пати дневно.Оваа витаминска бомба која ќе ви даде енергија е идеалното решение за вас.
Потребни состојки:
200 мл мед200

loading...
Loading...