Лекарите убедени: Мозокот на Шумахер ќе работи како Формула 1 болид!

Loading...

Откако се прошири веста на социјалните мрежи дека Михаел Шумахер починал, во болницата во Гренобл каде се наоѓа Германецот веднаш ги демантираше овие лажни информации.
 Врвниот неврохирург Мунтер Сабарини за „Дејли Рекорд“ изјавил дека не се плаши за здравствената состојба на Шумахер, напротив тој е убеден дека Михаел ќе биде оној стариот.

„Неговите мозочни ќелии ќе работат како болид во Формула 1. Доколку некој возач покаже слабост, другиот ќе ја надвладее таа ситуација. Така работи и мозокот. Младите и здрави луѓе како Шумахер имаат поголеми шанси за опоравување од таква траума“- изјави Сабарини. Најголем ризик во моментов е воспаление на белите дробови.Врвниот неврохирург Мунтер Сабарини за „Дејли Рекорд“ изјавил дека не се плаши за здравствената состојба на Шумахер, напротив тој е убе

loading...
Loading...