Лимон и маслиново масло: НАЈДОБАР лек против стрии!

Лимоновиот сок помага во лекувањето и појава на лузни од стрии, акни и мозолчиња. Едноставно втријте свеж лимонов сок на стриите, оставете да се впие во кожата 10 минути, па измијте се со топла вода.Пилиг од шеќер, сол, палмино и маслиново масло.
Во стаклен сад измешајте 250г сол, 250г шеќер и 100 до 150 мл палмино и маслиново масло.
Смесата оставете ја половина час на кожа и масирајте со кружни движења.Пилиг од шеќер, сол, палмино и маслиново масло.
Во стаклен сад измешајте 250г сол, 250г шеќер и 100 до 150 мл палмино и маслиново масло.

Пронајдете не на следниве мрежи: