Лимон-мед диета која ќе ВЕ СТОПИ ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА!

Loading...

Диетата од лимон и мед може да ви помогне да се решите од вишокот на килограми. Медот е одличен природен лек, а диетата од лимон и мед овозможува слабеење без гладување. 
Како да ја држите оваа диета? Помешајте лажичка мед со две лажички свежо исцеден сок од лимон и додадете чаша вода. Водата треба да биде ладна. Немојте да ја греете. 
Наутро на празен стомак пијте го ова но и по обилните оброци. Секако треба малку и да внимавате што внесувате но овој напиток дефинитивно многу ќе ви помогне да ослабете. 
Ако често се прејадувате оваа мешавина треба да ја земате пред оброкот. Затоа што го намалува апетитот. Медот е одличен природен лек, а диетата од лимон и мед овозможува слабеење без гладување. 
Како да ја држите оваа диета? Помешајте лаж

loading...
Loading...