Лимонот и кафето лекуваат две болести побрзо од лекови!

Loading...

Здравствените проблеми како што се дијареата или силната главоболка, не можат да се сместат во категорија на болести, но се и те како непријатни за организмот.Дали станува збор за силни главоболки или честа диареја, со денови после тоа може да се чувствуваме исцрпено.
Доколку не сакате да користите лекови, можете да користите комбинација од овие две намирници кои сигурно ги имате дома и можат да ги илечат вашите тегоби.
Станува збор за лимон и кафе.
Против слаби главоболки:
Сварете една шолја домашно кафе без шеќер и во неа исцедете сок од половина лимон. Испијте го тоа и по неколку минути ќе почувствувате олеснување. Исто така, советуваме да пиете многу течности и да излезете на чист воздух.
Против дијареа:
Три лажици мелено кафе помешајте со две лажици сок од лимон.
Смесата добро измешајте ја, па изедете.
Оваа смеса ќе ви помогне кај силни мачнини, болки во желудникот, но и диареја.Дали станува збор за силни главоболки или честа диареја, со денови после тоа може да се чувствуваме исцрпено.
Доколку не сакате да користит

loading...
Loading...