Линдзи Вон продолжи со скијањето

Американката продолжи со тренинзите откако претходно имаше скршеница на ногата.Американската скијачка Линдзи Вон, повторно им се врати на тренинзите после цели седум недели пауза, откако имаше скршеница на ногата.
„Многу пропуштив во кариерата и сега се обидувам да се вратам најбрзо што можам“ изјави Вон.
Инаку, Линдзи Вон има 59 победи во нејзината кариера во Светскиот Куп, и посакува да се врати во својата препознатлива форма на Зимските олимписки игри во Сочи, каде ја брани титулата.Американската скијачка Линдзи Вон, повторно им се врати на тренинзите после цели седум недели пауза, откако имаше скрш

Пронајдете не на следниве мрежи: