Ливерпул ќе се бори за горните позиции, се засилува со бразилецот Бернард

Англискиот премиерлигаш Ливерпул, ќе се бори за високите позиции во Премиер Лигата со новото потенцијално засилување кое е на нивниот список на желби, станува збор за бразилецот Бернард, фудбалер на Атлетико Минеиро, соиграч на Роналдињо.
Младиот 20-годишен талентиран фудбалер на Атлетико Минеиро се чини дека ќе биде новото засилување за англискиот премиерлигаш Ливерпул.
Бернард веќе има 5 настапи за Бразилската национална фудбалска репрезентација а беше дел од нејзиниот состав на Купот на Конфедерациите, каде токму неговата репрезентација го освои шампионскиот пехар.
Неофицијално, Ливерпул ќе издвои 25 милиони евра како обештетување за овој фудбалер.Англискиот премиерлигаш Ливерпул, ќе се бори за високите позиции во Премиер Лигата со новото потенцијално засилување к

Пронајдете не на следниве мрежи: