Љубовен неделен хороскоп 05.01-11.01.2015

Loading...

Љубовен неделен хороскоп 05.01-11.01.2015Овен
Зошто да не го кажете тоа што го мислите? Нешто нема да постигнете ако молчите… Подорбо да го кажете тоа што го чувствувате и да се ослободите од товарот. Но, кон крајот на неделата внимавајте затоа што лесно може да направите грешка поради која ќе се каете.
Бик
На самиот почеток на неделата ќе се обидувате да го скршите ледот со некого кој неодамна го запознавте, но ништо нема да ви оди од рака и ќе имате отежната комуникација. Но кон крајот на неделата несигурноста полека ќе исчезнува, но во никој случај не се преценувајте и не се ставајте над никого.
Близнаци
Уште не сте во врска а со потенцијалниот партнер сте веќе во војна? Но, подобар предизвик за вас од ова не постои! Па токму затоа ќе ја разбудите креативноста и ќе смислите оригинален состанок во текот на викендот!

 

Рак
Доколку на почетокот на неделата се почувствувате како да сте на тест- држете се! Може ќе треба да бакнете многу жаби пред да го пронајдете вашиот принц. Пред крајот на неделата вашата критика ќе биде на свое место.
Лав
Доколку на почетокот на неделата имате лошо чувство во врска со некого немојте да се двоумите туку послушајте го својот инстинкт.  Кон крајот на неделата ќе бидете многу креативни а тоа ќе му се допадне на вашиот партнер.
Девица
Вие сакате кога се е на свое место, но оставете малку да владее хаос во вашиот љубовен живот. Мали промени на сите добро ќе им дојдат.

 

Вага
На почетокот на неделата можно е на некој состанок да претерате со зборување… Најдобро е да се држите до одредена тема затоа што со вашите зборови може да го навредите потенцијалниот партнер.
Скорпија
Дали се потрудивте вие да запознаете некого? Некој кој досега ви беше само пријател има големи шасни да ви стане нешто повеќе до крајот на неделата. Па уживајте….
Стрелец
Доколку неодамна запознавте некого почекајте уште малку пред да одите на состанок. Во текот на викендот направете го првиот чекор. Никогаш нема да знаете што можете додека не пробате.

 

Јарец
Немојте да се изненадите ако некој ваш пријател оваа недела ви организира состанок на слепо. Вие стагнирате долго време а пријателите се секогаш тука за вас. Зошто да не прифатите?
Водолија
Доколку сакате да пронајдете љубов, ќе мора малку да се потрудите. Убаво е да мислите дека љубовта доаѓа случајно, но мора и малку напор да се вложи. На крајот на неделата ќе се препуштите на личност која со себе носи многу тајни…
Риби
Вашиот љубовен живот ќе биде преполн со драма на почетокот на неделата. Но запрашајте се дали вие сте тие што ја прават драмата? Бидете љубезни и сочувствителни на крајот на неделата. Овен
Зошто да не го кажете тоа што го мислите? Нешто нема да постигнете ако молчите… Подорбо да го кажете тоа што го чув

loading...
Loading...