Љубовен неделен хороскоп 08.09.-14.09.2014

Loading...

Љубовен неделен хороскоп 08.09.-14.09.2014.Овен
Поголем дел од своето време не се грижите дали сте во врска или не сте, но недостатокот на друштво започна да ви пречи. Новите идеи може да ви помогнат да го промените вашиот љубовен живот во текот на оваа недела. Надевајте се на најдобро и немојте да се грижите за плановите во најлош случај. Вашиот свет е она што вие го направите.
Бик
Вашите пријатели може да станат уморни од вашите жалби за љубовниот живот или недостатокот на истиот, па дајте им пауза. Ако однесувањето на личноста со која излегувате направи да се чувствувате непријатно или ситуацијата стане чудна, веднаш прекинете ја врската.
Близнаци
Дали ги криете своите чувства од некого? Никогаш нема да знаете што може да се случи ако не пробате. Постари пријатели или роднините ќе ви дадат добар совет послушајте ги, можеби сепак постои некоја мудрост која не ја знаете. Оние кои се во врска чувствуваат како има негативни вибрации.

 

Рак
Дали фантазијата ја надвладеа реалноста оваа недела? Добро е да направите список со вашите желби, во текот на викендот ќе бидете многу шармантни и затоа излезете и најдете некој! Сите покани за дружење прифатете ги. Оние кои се во врска на почетокот на неделата ќе имаат големи недоразбирања.
Лав
Дали вашата финансиска ситуација е виновна за вашиот лош љубовен живот? Не грижете се околу проблемите со парите на почетокот на неделата. Кога постои желба секогаш ќе се најде пат. Страствен состанок ве очекува на крајот на неделата. Оние кои се во врска не би требало оваа недела да ја мешаат љубовта со парите.
Девица
Нетрпеливи сте бидејќи личноста која ви се допаѓа не е постојана. Ако сакате да оставите добар прв впечаток оваа недела навистина треба да се потрудите околу тоа. Некогаш знаете да претерате со грижата за својот партнер.

 

Вага
Очекувате љубовта да ви падне од небо. Но, „среќни до крај на животот“ не се случува само од себе. Морате да ги остварите своите соништа. Ако не преферирате „допир на прв состанок“ оваа недела ќе го прекршите тоа. Некои работи се вредни за кршење на правилата.
Скорпија
Дали е можно да гледате премногу романтични филмови и премногу зборувате за бајки во последно време. Вашите очекувања се преголеи. Сакате да играте игри но овој пат може и да загубите. Мора да започнете да му верувате на партнерот.
Стрелец
На почетокот на неделата ќе бидете раздразливи и ќе бидете далеку од луѓето кои ги сакате а тоа ќе ве нервира. Оние кои се во всрка ќе бидат разделени од партнерот и тоа ќе им биде многу тешко, но постојат сепак многу начини да останете во контакт.

 

Јарец
Кога би можеле сами да го направите вашиот партнер од соништата, каков би бил тој? Нема потреба да се обидувате затоа што ќе се појави личност која целосно ќе ве освои и која конечно ги исполнува сите ваши услови. Ова е одлично време да започнете ново поглавје во животот. Признајте ги грешките од минатото и едноставно продолжете понатаму.
Водолија
Една од вашите најдобри квалитети е хуманоста, зошто тогаш не дозволите да ве води… Почетокот на неделата е одлично време да запознаете некого. Ако ве воодушеви ќе решите викендот да му го посветите нему. Можеби немате навика да зборувате за себе но овој пат ќе биде поинаку. Не сте соочуствителни но на почетокот на неделата саканата личност ќе има потреба од вас.
Риби
Искористете го своето време и променете ја рутината на почетокот на неделата. Променете го изгледот. Љубовта може да ја сретнете на некое необично место. Ќе бидете заводнички настроени кон крајот на неделата. Оние кои се во врска ќе му подготват романтично изненадување на партнерот. Овен
Поголем дел од своето време не се грижите дали сте во врска или не сте, но недостатокот на друштво започна да ви преч

loading...
Loading...