Љубовен неделен хороскоп 11.11.2013-17.11.2013

Loading...

Вашиот љубовен неделен хороскоп!Овен
Може да почувствувате емотивно незадоволство.Многу работи нема да се одвиваат онака како што сакате вие. Навраќањето кон минатото нема да ги промени работите. Започнете да живеете во сегашноста.
Бик
Можна е промена на љубовен план. Кај некои тоа ќе биде промена на партнер а кај некои сериозна одлука за брак. Доколку забележувате дека вашиот партнер има пролем разговарајте со него.
Близнаци
Оваа недела со себе носи силни емоции. Можна е дискретна среда на работното место. Ве очекува нова љубовна врска која ќе биде многу успешна.
Рак
Оваа недела сосема поинаку гледате на работите па токму затоа ќе сфатите дека сте погрешиле.Врската во која во моментов се наоѓате ќе започне да ве оптеретува. Слободните ги очекува нова љубовна врска.

 
Лав
Се обновува тајна врска со зафатен партнер. Конечно ќе остварите директна комуникација со вашиот партнер, па тој отворено ќе ви каже што ви пречи.
Девица
Ќе имате едно интерсно познанство со личност која можеби ќе биде љубовта на вашиот живот. Но, исто времено некоја личност од минатото се обидува да ја врати вашата доверба.
Вага
Секој вид на несигурност или страв негативно ќе се одрази на вашиот љубовен живот. Ќе имате ново познанство но, секое непријатно чусвтво покажува дека таа личност не е за вас. Па дистанцирајте се навремено.
Шкорпија
На почетокот на неделата ќе имате едно силно предчуство поврзано со ваша поранешна љубов. Секако после неколку дена ќе ве побара. Но, советуваме да ја одбиете поканата. Лудо забавувајте се со вашите пријатели.

 
Стрелец
И понатаму сте многу пребирливи во врска со љубовниот партнер.Во моментов не знаете каков партнер сакате. Само знаете дека во моментов ви треба нешто конкретно тајно…
Јарец
Оптимизмот кој ве следи буди желба за среќа особено во љубовта. Се ќе биде подобро од тоа што очекувате само не бидете љубоморни…
Водолија
Некои љубовни ситуации кои ве збунувале сега ќе дојдат на свое место. Вистината излегува на виделина а тоа ќе ве направи среќни. Оваа недела ве очекуваат бурни промени на љубовен план.
Риби
Ако во ништо не сте среќни- бидете сигурни дека не се однесува тоа и за љубовта. Можно е ново и интересно познанство кое ќе заврши со интересна врска…
 Овен
Може да почувствувате емотивно незадоволство.Многу работи нема да се одвиваат онака како што сакате вие. Навраќањето

loading...
Loading...