Љубовен неделен хороскоп 29.12.2014-04.01.2015

Loading...

Љубовен неделен хороскоп 29.12.2014-04.01.2015Овен
Со љубовта доаѓаат и многу обврски и одговрности, и токму поради тоа драго ви е што сега сте сами. Немојте да повредите една личност која ви е важна на почетокот на неделата. Вашите пријатели ве наговараат да започнете нова врска.
Бик
Додека ги слушате љубовните проблеми на вашите пријатели среќни сте што сте сами. Но и вие често знаете да направите големи љубовни утки па признајте си колку пати загубивте вредни личност?
Близнаци
Дали е можни да пропуштите некои добри шанси само поради вашата љубомора? Нема да најдете решение на почетокот на неделата, а не сте ни спремни за компромиси. Некои нов во вашиот живот ќе направи  вистинска бура.

 
Рак
Сакате да го откажете состанокот на почетокот на неделата затоа што сакате да лежите дома, но никогаш не можете да погодите дека некој може и дома да ве изненади. Но, убаво би било и да ги напуштите тие ѕидови.
Лав
Многу сте возбудени на почетокот на неделата но за жал вашиот партнер не го дели ентузијазмот со вас. Личностите со кои оидте на состанок сакате секогаш да имаат исти интереси како вас, но дали грешите?
Девица
Ќе се обидувате да воодушевите една личност на почетокот на неделата но за жал нема да успеете. Не се разочарувајте личноста која долго ја чекавте ќе дојде кога најмалку очекувате.

 
Вага
Во ред е ако не знаете кој е вашиот следен љубовен чекор. НЕ се лажете дека и вашите пријатели секогаш знаат повеќе за љубовта. Не брзајте и добро размислете, решението само по себе ќе дојде.
Скорпија
Не ви долекува да живеете со предизвици, вие не сте од тие луѓе. Сочувајте ги своите специјални чекори како последно средство. Ве очекува лош состанок за време на викендот.
Стрелец
Љубовта доаѓа на почетокот на неделата, па така нема смисла да се грижите. Премногу луѓе го чекаат идеалниот момент, а вие сте од оние кои го создавате.

 
Јарец
Толку сте успешни во последно време и токму затоа имате причина да се фалите со своите награди. Но зошто и понатаму чувствувате одредена празнина? Плановите за идинината ќе бидат на дневен ред кон крајот на неделата.
Водолија
Ја сакате својата независност особено кога слушате какви проблеми имаат луѓето околу вас. Можеби ќе посакате и вие некогаш да имате некој покрај вас, но во моментов сте многу задоволни. Па и онака вие секаде привлекувате внимание и уживате постојано.
Риби
Се обидувате да импресионирате некој од спротивниот пол. Не ви е пријатно кога сте во центарот на вниманието, но дефинитивно треба да се навикнете. Овен
Со љубовта доаѓаат и многу обврски и одговрности, и токму поради тоа драго ви е што сега сте сами. Немојте да повреди

loading...
Loading...