Љубовен неделен хороскоп од 21 до 28 ноември 2016: Рибите ги очекува романса на работа, бурни случувања кај Лавот, Водолија во фаза на лов

Loading...

Љубовен неделен хороскоп од 21 до 28 ноември 2016: Рибите ги очекува романса на работа, бурни случувања кај Лавот, Водолија во фаза на ловОвен
Ќе имате проблеми во комуникацијата со партнерот. Бидејќи сте премногу наелектризирани , најдобро е да се воздржите од сите есплозивни ситуации.
Бик
Во љубовта се ви функционира беспрекорно. Па затоа в онаредниот период избегнете сукоби зошто од таквата ситуација може да имате само штета. Оставете работите да си одат по сопствениот тек.
Близнаци
Најдобро е да ги оставите работите такви какви што се. Ако сте сами не доживувајте го тоа како личен неуспех, туку како помалку заеднички проблеми. Ако сте во брак, уживајте во заедницата.

 
Рак
Не сте задоволни во љубовта, Дали сте сигурни дека го направивте вистинскиот избор? Имајте на ум дека секоја криза, носи шанса за промена, важно е само да ја искористите на најдобар начин.
Лав
Го идеализирате партнерот, но тоа не е доволно за среќа во љубовта. Веројатно ги помешавте лончињата, па се обидувате да се осигурате таму кај што никој не е сигурен. Бидете спремни на бурни случувања на емотивен план.
Девица
Сакате да воспоставите подобар однос со партнерот, но имате впечаток дека тоа не ви оди од рака колку и да се трудите. Не сте доволно среќни во љубовта периодов. Ви требаат промени.

 
Вага
Имате бројни можности за воспоставување на подобри односи со спротивниот пол. За сега оставете ги очекувањата на страна и прилагодете се на моменталните случувања.
Скорпија
Оваа недела очекувајте нежности, пријателства и разбирање од спротивниот пол, многу повеќе отколку што очекувавте. Запомнете дека до целлта некогаш побрзо се стига по заобиколен пат.
Стрелец
Зафатените Стрелци, мачат мака со несогласувањата во врската. Оние слободните може да се надеваат на ново познанство и радикални промени. Внимавајте кого ќе одберете.

 
Јарец
Некој од непоредната околина прави се за да го привлече вашето внимание. Но, вам како да ви е поматен умот па замислувате нешто сосема поинакво. Не си играјте со оган. Погледнете околу себе и прилагодете се.
Водолија
Моментално сте во фаза на лов па се што ќе видите го гледате како „мета за срелање“. Бидете опуштени и реални. Искористете ги новите познанства за воспоставување пријателски врски, а не за расправии.
Риби
Можна е романса на работно место. Водете сметка што добивате а што ќе изгубите, пред да се впуштите во врска. Ќе има бура од емоции оваа недела. Овен
Ќе имате проблеми во комуникацијата со партнерот. Бидејќи сте премногу наелектризирани , најдобро е да се воздржите о

loading...
Loading...