Лоша вест за фановите на Вардар по триумфот во ЛШ

Хрватскиот репрезентативец, Лука Циндриќ, кој беше јунак во победата на Вардар против Барселона за историското финале во ЛШ,  од следната сезона се сели во полскииот Кјелце, пренесува спортскиот портал ЕКИПА.Според информацијата што ја објави хрватскиот портал „Индекс“, 23-годишниот среден бек веќе го договорил трансферот во редовите на полскиот шампион и добил тригодишен договор.Според информацијата што ја објави хрватскиот портал „Индекс“, 23-годишниот среден бек веќе го договорил трансферот во редовите н

Пронајдете не на следниве мрежи: