Лосион за масна коса

Loading...

Имате масна коса, што дури не сакате да се погледнете во огледало?
Не носете постојано шапка туку решете го проблемот. Еве каков лосион може сами да направите, а ефектот е неверојатен!
Земете еден лимон изрендајте го со се кората.о ставате во тегла додавате 100 грама вотка. Стои на темно 5 до 7 дена. Потоа се цеди низ двојна газа и се додава една лажичка глицерин. Се меша добро и се затвора убаво…
Повеќе на следниот ЛИНКИмате масна коса, што дури не сакате да се погледнете во огледало?
Не носете пост

loading...
Loading...