Магдевски го засилува Реал Мадрид!!!

„НоваМакедонија“ пренесува одлична вест за македонската кошарка, откако Перо Антиќ ја израдува Македонија потпишувајќи за НБА тимот Атланта, и стана првиот Македонец што ќе ја има честа да настапува во најпрестижното кошаркарско натпреварување во светот, овој пат, талентираниот македонски кошаркар Андреј Магдевски, официјално го засилува тимот на Реал Мадрид.Порталот „regeneracomsports.com“, кој важи за мошне угледен спортски портал од Барселона, пренесува дека нашиот 17 годишен млад и талтентиран кошаркар Андреј Магдевски и официјално е дел од екипата на Реал Мадрид.
Младиот Магдевски во моментов настапува за репрезентацијата на Македонија до 18 години на Европското првенство, Дивизија Б во Струмица, а вечерва нашата селекција ќе игра натпревар против Холандија, во рамките од второто коло од групата „Е“.
Магдевски по по две сезони минати во српски Партизан, се сели во големиот кошаркарски гигант Реал Мадрид, каде ќе настапува за тимот и шпанската лига „ЕБА“ за играчи до 18 годишна возраст.
Фото/Извор: НоваМакедонија (novamakedonija.com.mk)Порталот „regeneracomsports.com“, кој важи за мошне угледен спортски портал од Барселона, пренесува дека н

Пронајдете не на следниве мрежи: