Магичен напиток кој ПРЕКУ НОЌ ги топи килограмите!

Никогаш поедноставно и поефективно!Сокот кој согорува стотина калории додека вие седите и читате книга? Ооо да, можно е и тоа. Само доколку ги искористите лековитите својства на  циметот и медот. Иако многу добро сте запознаени со овие намирнции, малку од вас знаат дека комбинацијата на овие две состојки го забрзува метаболизмот и помага при симнувањето на вишокот килограми.
За подготовка на овoj напиток се потребни две големи лажици мед и една лажица цимет како и 250 мл вода.
Препорачаната количина може и да се менува но важно е да користите две мерки мед и една цимет. Подгответе  толку напиток колку што сметате дека ви е потребно. За почеток зовријте ја водата и ставете го циметот во неа , па прекријте и почекајте да се излади. Медот додадете го  кога напитокот ќе биде веќе изладен и имајте на ум дека тој никогаш не се става во врела вода.
Половина од напитокот испијте го пред спиење а другиот дел изутрина. И, тоа е се! Имајте на ум дека напитокот делува само на празен желудник!Сокот кој согорува стотина калории додека вие седите и читате книга? Ооо да, можно е и тоа. Само доколку ги искористите лековитите својства на&nbsp

Пронајдете не на следниве мрежи: