Магичен пијалок за слабеење, подготвен од само 3 состојки!

Loading...

Користете само 3 едноставни состојки, за да го подготвите овој пијалок, кој е идеален за оние кои се обидуваат да ја намалат телесната тежина и за детоксикација на телото. За да го подготвите овој пијалок, потребни ви се зелен чај, портокал и свежо нане.  Веќе знаеме дека зелениот чај го забрзува метаболизмот и помага во апсорпцијата на маснотии. Ако пиете една чаша зелен чај секојдневно, го намалувате ризикот од срцеви заболувања и мозочен удар, рак на кожата, артритис, зголеменото ниво на шеќер во крвта, помага при студ, грип и многу повеќе.

Начин на подготовка:
Загрејте еден литар вода за 2-3 минути, на темпратура од 80 до 80 степени. Додате 5 филтер кесички зелен чај. Оставете 3-5 минути да се излади и потоа отстранете ги кесичките.  Измијте го портокалот и исецкајте го на мали парчиња.  Истурете го чајот во чиста тегла. Додадете ги парчињата портокал и неколкуте лисја свежо нане.  Затворете ја теглата и оставете ја во фрижидер да отстои преку ноќта.  За најдобри резултати, се пие по една чаша, пред секој оброк.  За да го подготвите овој пијалок, потребни ви се зелен чај, портокал и свежо нане.  Веќе знаеме дека зелениот чај го забрзува метаболизмот и п

loading...
Loading...