Магла на патните правци Стража- Маврово и Лисец- Попова Шапка

Loading...

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.Магла со видливост од 30 до 50 метри има на патот Стража Маврово и на патот Лисец – Попова Шапка.
АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово, Виница – Берово и Ресен – Буково каде е можна почеста појава на одрони.Магла со видливост од 30 до 50 метри има на патот Стража Маврово и на патот Лисец – Попова Шапка.
АМСМ препорачува внимателно возење,

loading...
Loading...