Маја Вуикеќвиќ пријатно ги изненади присутните на Макфест

Loading...

Нашата позната пејачка Маја Вукиќевиќ по кратката пауза од македонската естрада навистина пријатно ги изненади присутните на овогодинешниот Макфест. Маја Вукиќевиќ се врати на македонската естрада со преубавата балада „Празни булевари“. 
Таа додека ја изведуваше оваа прекрасна нумера предизвика лавина од емоции и изненадувања кај присутната публика на овогодинешното издание на Макфест. 
Според многумина кои ја слушнаа изведбата на Маја, таа дефинитивно е голем фаворит за победа на Макфест. 
Останува да и посакаме среќа и да остане уште долго на македонската естрада бидејчи навистина им недоостигаше на нејзините обожаватели. 
Во прилог ве потсетуваме на еден нејзин голем хит кој сигурно го паметите. 

 
Маја Вукиќевиќ се врати на македонската естрада со преубавата балада „Празни булевари“. 
Таа додека ја изведуваше оваа пре

loading...
Loading...