Мајка и син загинале при експлозија на рачна бомба

Мајка и син загинале, а уште две деца се ранети кога дојде до експлозија на рачна бомба во населбата Бијело Брдо, кај Осијек.Трагедијата се случила во куќа која се наоѓа во улицата „Краљ Звонимир“, пренесе „Индекс.хр“.
„Околу 11:37 часот, добивме дојава за експлозија во куќа во Бијело Брдо, во улицата Краљ Звонимир. Во куќата пронајдовме две смртно настрадани лица. Станува збор за женско лице кое е 78-мо годиште и за машко дете“, изјави портпаролот на осијечката полиција, Дарио Премец.
Момче и девојче исто така се здобиле со повреди при експлозијата и веднаш се префрлени во болница на лекување.
Според неофицијални информации, станува збор за експлозија на рачна бомба.Трагедијата се случила во куќа која се наоѓа во улицата „Краљ Звонимир“, пренесе „Индекс.хр“.
„Околу 11:37 ча

Пронајдете не на следниве мрежи: