Мајка на 21 годишен син а ИЗГЛЕДА КАКО ДЕВОЈКА: Еве во што е ТАЈНАТА на нејзиниот изглед!

Памела Јакобс има 52 години, но кога ќе ги погледнете нејзините фотографии кои секако не се обработени компјутерски, ќе помислите дека се работи за 20 годишна девојка.Кога ќе застане покрај својот 21 годишен син Марли, многумина мислат дека му е сестра, или пак девојка и не му веруваат кога кажува дека му е всушност мајка.
„Мажите ми кажуваат дека не ми веруваат, дека лажам и слично… Својот изглед им го должам на добрите гени, здравите диети, вежбањето и кокосовото масло“- кажува Памела.

Еднаш неделно оди во сауна и парна бања, го чисти лицето секој ден, а од дома никогаш не излегува без крема за сончање. Во сите оброци става кокосово масло, па и кафе. Не јаде тестенини, бел леб ниту овошје поради шеќерите. Кокосовото масло го користи и за косата телото и кога ја трга шминката. Тоа го научила од својата мајка. Кога е во прашање шминката, користи само исклучително квалитетни производи, а еднаш неделно става и ноќна маска.
„Го следам правилото 80:20, односно 80 проценти од здравата исхрана и 20 посто пудинг, алкохол или темно чоколадо“- кажува таа.
Иако води грижа за својот изглед, истакнува дека тоа е поради здравствени причини а не поради машките погледи или коментари.

„Не верувам дека би чистела автомобил во бикини како  Stephanie Arnott бидејќи постојат граници во однесувањето, особено кога имаш 21 годишен син. Иако сеуште носам шорцеви кога работам во градината“- кажува таа.
Супер мајката која се омажила и се развела во 20-тите години, истакнува дека не ја интересираат млади мажи.
„Ми ласка кога ќе покажат интерес, но ме интересираат мажи на мои години“- нагласува таа.
Сепак, кажува дека почнала да чувствува симптоми на стареење бидејќи има помалку енергија во однос од пред тоа.Кога ќе застане покрај својот 21 годишен син Марли, многумина мислат дека му е сестра, или пак девојка и не му веруваат кога кажува дека му е всушн

Пронајдете не на следниве мрежи: