Мајката на Славица во голема жалост: „Не оди чедо не оставај ме сама“

49-годишната Славица од Белград која беше брутално убиена поради љубомора, од страна на 50-годишниот Горан Милановиќ, беше испратена во вечното живеалиште. Роднините, пријателите и вработените во кафулето каде работеше како келнерка, ја испратија во вечниот дом, пренесе српскиот Курир.- Ја познавав Славица 16 години. Навистина беше исклучителна личност. Одговорна, сериозна и паметна…исполнителна…премногу ми е жал. Мислеше дека се ќе реши со разговор, но згреши, вели нејзина пријателка низ солзи.
Ненад кој во моментот на трагедијата бил во кафулето со Славица, тешко ја поднесе нејзината смрт. Вели дека се кае што не викнал и претходно полиција.
– Не оди чедо, не ме оставај сама, викала мајката на убиената Славица, со голема болка, едвај држејќи се на нозе.
 – Ја познавав Славица 16 години. Навистина беше исклучителна личност. Одговорна, сериозна и паметна…исполнителна…премногу ми е жал. Мислеше дек

Пронајдете не на следниве мрежи: