МАКЕДОНИЈА ГОРДА: Вардар рутински преку Динамо Минск во Топ 16 фазата

„Црвено-црните“ од самиот почеток ја презедоа контролата врз играта и доминираа во целиот натпревар.Со темпото кое го наметнаа во финишот на првиот дел, ракометарите на Вардар на полувремето заминаа со три голови предност 14-11.
Со исто темпо продолжија и во второто полувреме, со серија 6:2 од 34. до 40.минута ја создадоа највисоката предност на мечот (22:15). Вардар ја зацврсти одбраната, а во нападот се разиграа Брумен, Карачиќ, Дибиров. На пет минути пред крајот, „црвено-црните“ имаа предност од 28-22 и беше јасно дека Вардар ја оствари целта и на крајот ги поставија конечните 30-22.
Повеќе на: sport365.mkСо темпото кое го наметнаа во финишот на првиот дел, ракометарите на Вардар на полувремето заминаа со три голови предност 14-11.
Со исто те

Пронајдете не на следниве мрежи: