Македонија ќе игра против Грција на СП во Катар 2015!

Македонија ќе игра против Грција на СП во Катар 2015!Австрија – Норвешка, Унгарија – Словенија и Црна Гора – Белорусија се меѓу паровите кои денеска беа извлечени во ждрепката за пласман на светското првенство во Катар 2015 година.
Покрај мечот Македонија – Грција во другите мечеви се среќаваат Романија – Шведска, Полска – Германија, Србија – Чешка, Босна – Исланд и Русија – Литванија.
Со оглед на силната конкуренција во која што Грција е еден од најлесните противници се чини Македонија имаше голема среќа во ждрепката за баражот за Катар 2015.Австрија – Норвешка, Унгарија – Словенија и Црна Гора – Белорусија се меѓу паровите кои денеска беа извлечени во ждрепката з

Пронајдете не на следниве мрежи: