Македонија влезе во осмина финале !

Македонската ракометна репрезентација се најде меѓу 16-те најдобри репрезентации на Светското првенство кое се одржува во Франција.
 Македонија обезбеди место во осминафиналето по нерешениот натпревар меѓу Словенија и Тунис.
За нашите ракометари денес беше слободен ден, а утре со почеток во 20:45 часот Македонија ќе го одигра натпреварот со Шпанија.Македонија обезбеди место во осминафиналето по нерешениот натпревар меѓу Словенија и Тунис.
За нашите ракометари денес беше слободен ден, а

Пронајдете не на следниве мрежи: