МАКЕДОНСКИОТ ШУКЕР

„Македонскиот Шукер“, вака чешките медиуми го нарекуваат нашиот интернационалец од Чешкото фудбалско првенство, Зоран Даноски.22-годишниот македонски интернационалец игра за чешкиот прволигаш Прибрам, на два натпревари постигна два погодоци а забележа и една асистенција.
„Го нарекуваат Шукер, но за да го заслужи прекарот добиен според хрватската легенда, мораше да почека на дуелот со Плзен, кога го исплаши чешкиот шампион“ пренесуваат чешките медиуми.
Даноски на трансфер пазарот има вредност од 200 000 евра, потекнува од Прилеп, а за екипата на Прибрам, за која настапува од ланската сезона, забележа 13 настапи и три погодоци.
Претходно три сезони настапуваше и повеќе од успешно за Баник каде на 49 натпревари постигна 15 погодоци.
Извор: „Утрински“22-годишниот македонски интернационалец игра за чешкиот прволигаш Прибрам, на два натпревари постигна два погодоци а з

Пронајдете не на следниве мрежи: