Македонските ракометарки апелираат за поддршка од навивачите на баражот со Шведска

Македонската женска ракометна репрезентација во сабота (10 јуни) од 20:30 часот во СРЦ „Кале“ ќе го одигра првиот натпревар од бараж-двомечот за пласман на СП 2017 против силната Шведска.Влезот за натпреварот е слободен, па се очекува максимална поддршка од трибините за нашите репрезентативки за овој важен натпревар.
До пласман во баражот „црвено-жолтите“ стигна со успешниот настап на квалификацискиот турнир на Фарски Острови на кој покрај Македонија и домаќинот, настапија уште Исланд и Австрија.
Во склоп на подготовките за баражот, Македонија одигра три контролни натпревари против Русија, Литванија и Турција на меѓународниот турнир во Анталија.
Реваншот ќе се одигра во Шведска на 13 јуни.Влезот за натпреварот е слободен, па се очекува максимална поддршка од трибините за нашите репрезентативки за овој важен натпревар.
До плас

Пронајдете не на следниве мрежи: