Малолетник украл автомобил а потоа со него направил сообраќајка!

Против 15-годишно момче од Нови Сад е поднесена кривична пријава поради сомневање дека украл автомобил, а потоа со него предизвикал сообраќајна незгода.Тој украл автомобил марка „опел“ и со него удрил во паркиран „пасат“, по што полицијата го пронашла. Тој го искршил и украдениот и паркираниот автомобил.Тој украл автомобил марка „опел“ и со него удрил во паркиран „пасат“, по што полицијата го пронашла. Тој го искршил и украд

Пронајдете не на следниве мрежи: