Манчини: Не сум како Венгер, сакам да победувам!

Тренерот на екипата на Манчестер Сити, Роберто Манчини, не сака да биде споредуван со тренерот на Арсенал, Арсен Венгер, тој е лут на Насри и Харт, и понатаму жали за Ван Перси, во кого гледа „вина“ поради тоа што Манчестер јунајтед е во предност пред Сити на табелата во Премиер Лигата.
„Ван Перси е разлика, ни недостасуваат тие 15 или 20 голови, со нив ситуацијата би била поинаква. Тоа се бодови…“ вели Манчини, лут на клубот кој се двоумеше дали да му испрати понуда на Ван Перси која дефинитивно ќе го донесеше во овој тим.
Околу Арсен Венгер, тренерот на Сити даде мошне интересен коментар…
„Јас не сум Венгер, мене победата ми е се. Никогаш од мене нема да слушнете кон играчите „не е важно што си погрешил“, јас на работите не гледам толку опуштено“ вели Манчини.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Тренерот на екипата на Манчестер Сити, Роберто Манчини, не сака да биде споредуван со тренерот на Арсенал, Арсен Венге

Пронајдете не на следниве мрежи: