Манијак напаѓа жени со солна киселина – неколку се во болница!

Loading...

Вистински хорор деновиве го стресе Белград каде манијак шета по улиците и напаѓа жени, полевајќи ги со киселина.Како што информираат српските медиуми, неколку жени до сега се повредени во нападите, а полицијата трага по напаѓачот. Тој шетал по улиците во раните утрински часови, и носел киселина со која им приоѓа на жртвите од зад грб и ги прска со неа.
Некои успеале да побегнат и да се одбранат, некои поминале со изгорена облека, додека некои за жал немале среќа и завршиле во болница.
Последниот напад, како што информира српскиот Курир, се случил во неделата наутро, кога една девојка го чекала момчето пред влез. Напаѓачот ѝ пришол од зад грб, ја покрил нејзината уста со марамче и ѝ ја ставил киселината на главата и телото.
Манијакот сѐ уште слободен шета по улиците.Како што информираат српските медиуми, неколку жени до сега се повредени во нападите, а полицијата трага по напаѓачот. Тој шетал по улиците во рани

loading...