Марадона направи хаос во Загреб: „Ме третираат како идиот“

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Армандо Марадона, пристигна во Загреб за да го следи финалето на Дејвис купот и да ги бодри Аргентиците во натпреварот против Хрватите.Веднаш откако пристигнал на аеродромот го искажал своето незадоволство.
Марадона слетал на Плесо во четвртокот околу 23 часот, сметајќи на тоа дека ќе помине незабележано, со оглед на тоа што неговото доаѓање од Обединетите Арапски Емирати беше организирано во најголема тајност. Сепак, го дочекале новинарски екипи и десетина навивачи, што прилично го налутило.
-Добро патував, но не сакам вака да давам изјави. Ова е хаос. Дојдоа и ме третираа како идиот. Не заслужив така да се однесуваат кон мене. Да се организиравте добро ќе ви дадев изјава, вака нема – им рекол Марадона.Веднаш откако пристигнал на аеродромот го искажал своето незадоволство.
Марадона слетал на Плесо во четвртокот околу 23 часот, сметајќи на

Пронајдете не на следниве мрежи: