Мареј, Ѓоковиќ и Бердих со убедливи победи до осминафиналето

Познати се учесниците во осминафиналната фаза од УС Опен.Енди Мареј во три сета го победи Мајер со резултати 7-6, 6-2 и 6-2.
Бердих во три сета го совлада Бенетау, а резултатите по сетовите гласеа 6-0, 6-3 и 6-2.
Убедлив во својата победа беше секако и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој издвои победа против Соуса, со резултати во трите сета 6-0, 6-2 и 6-2.
Пласман во осминафиналната фаза обезбедија уште и Гранолерс, Јужњи, Хјуит, Вавринка и Истомин.Енди Мареј во три сета го победи Мајер со резултати 7-6, 6-2 и 6-2.
Бердих во три

Пронајдете не на следниве мрежи: