Мареј: Очекувам да бидам психолошки стабилен против Ѓоковиќ

Британецот Енди Мареј е пред голем притисок откако влезе во финалето на Вимблдон, па така публиката од него очекува конечно да го освои ова големо натпреварување.
Минатата сезона Мареј во финалето на Вимблдон беше поразен од Рожер Федерер со 3-1 во сетови, па оваа сезона повторно има шанса да го освои овој голем турнир.
„Мислам дека сега ќе бидам поспремен, пред се на психолошки план. Се надевам дека ќе биде така, сепак во финалето играв и минатата година, имам зад себе една Гренд Слем титула (УС опен 2012 година), би сакал ладнокрвно ад влезам во овој натпревар. Освојување на Вимблдон би било огромен успех…“ вели Мареј.Британецот Енди Мареј е пред голем притисок откако влезе во финалето на Вимблдон, па така публиката од него очекува ко

Пронајдете не на следниве мрежи: