Марио Ѓуровски „БЛЕСКАШЕ“ на натпреварот против Манчестер Јунајтед!!!

Македонскиот интернационалец од редовите на тајландски Синга Ол Стар, одигра фантастичен меч против Манчестер Јунајтед, каде неговата екипа беше поуспешна и славеше со 1-0, токму нашиот Ѓуровски беше играч на мечот.
Тајландскиот тим Синга Ол Стар славеше минимално против екипата на Манчестер Јунајтед со 1-0, Марио Ѓуровски беше најзабележителен и најзаслужен за оваа голема победа на тимот од Тајланд.
Ова е првиот натпревар на Манчестер Јунајтед под палката на Дејвид Мојс, а вреди да се напомене дека англискиот премиерлигаш играше речиси со втор состав на овој меч.Македонскиот интернационалец од редовите на тајландски Синга Ол Стар, одигра фантастичен меч против Манчестер Јунајтед

Пронајдете не на следниве мрежи: