МАСАКР НА КОНЦЕРТОТ НА ПЕТАР ГРАШО: Пијан возач со автомобил влета во публиката!

Во текот на концертот на Петар Грашо во Тисно, на десетина метри од бината се случи сообраќајна несреќа, автомобил влета во публиката.Во текот на концертот на Петар Грашо во Тисно, на десетина метри од бината се случи сообраќајна несреќа, автомобил влета во публиката.
Увидот траеше до утрото, а Полициската управа од Шибенско-книнскиот регион вели дека постапката и понатаму е во тек.
Во публиката влегол 36 годишен маж под дејство на алкохол.
Тој поради неприлагодена брзина удрил во бетонски ѕид, а потоа во 40-годишна жена која била наслонета на ѕидот и 47-годишна жена која седела на ѕидот. И двете се згрижени во Општата болница во Шибеник.
По повод оваа несреќа на Фејсбук се огласи и Петар Грашо. Тој изрази жалење и брзо опоравување на повредените.
Во текот на концертот на Петар Грашо во Тисно, на десетина метри од бината се случи сообраќајна несреќа, автомобил влета во публиката.
Увид

Пронајдете не на следниве мрежи: