Маска со мед за убава кожа

Loading...

Медот е одлично средство за обновување на сувата кожа кој ја ревитализира и негуваат длабински. Ви презентираме два проверени и омилени домашни рецепти за маски со мед: За уморена и стресна кожа Опција 1: 1 или 2 кафе лажички мед се топат во вода и се нанесуваат со нежни движења на лицето. Оваа терапија е идеална за освежување и омекнување на уморната кожа, а топлината и пријатниот мирис даваат дополнително чувство на релаксација. 
Дознајте повеќе на najadise.mkМедот е одлично средство за обновување на сувата кожа кој ја ревитализира и негуваат длабински. Ви презентираме д

loading...
Loading...