Маска за затегнување на лицето-Природен ботокс!

Loading...

Ако ве плашат брчките, направете дома сами маска против брчки, еве како:Потребни состојки :
– густин 1 лажица
– свежо исцеден сок од морков 5 лажици
– 1 лажица кисела павлака
Начин на подготовка :
Во половина чаша вода се раствара густинот. Истурете го во сад и додајте 400 мл зовриена вода. Ставете го на шпорет и варете го на тивок оган додека не се згусне. Потоа кога смесата ќе се олади, додадете го сокот од морков и павлаката.
Добро измешајте и нанесете ја на претходно исчистено лице нека одстои 25-30 минути. Маската измијте ја со топла вода и нанесете на лицето некој хранлив крем за лице. Доколку ви останало од количината за маската ставете ја во фрижидер. За подобар ефект маската се нанесува 3 дена по ред.
Таа така фино ги одстранува трагите од замор и брчките, кожата станува затегната, фина и мазна. Ја хидрира кожата и делува скоро како познатиот ботокс.
Овој третман е одличен за кожата на лицето, ако се подготвувате за излегување, состанок, или прослава, бидејќи ефектите на маската се видливи веќе после првиот третман.Потребни состојки :
– густин 1 лажица
– свежо исцеден сок од морков 5 лажици
– 1 лажица кисела павлак

loading...
Loading...